Lifie Premium aboneliği bana neler getirecek?

Lifie Premium aboneliği uygulamadaki bütün kilitli ve kullanamadığın özellikleri anında kullanımına açar ve tüm Premium özellikleri kullanmaya başlayabilirsin. Premium abonelikle sunulan sana özel diyet planıyla hedeflerine daha kolay ve hızlı ulaşabilirsin. Diyet menülerini istediğin gibi değiştirebilir, planlayabilir ve özelleştirebilirsin. Tüm uygulama özelliklerini reklamsız olarak kullanabilir, tüm vücut ölçülerini takip edebilir, ayrıca tüm hatırlatıcı opsiyonlarını aktive edebilirsin. Premium abonelik, sana ayrıca öncelikli müşteri hizmetleri desteği sağlar. Lifie, kullanıcılarına sunduğu Premium özellikleri her geçen gün zenginleştirmeye devam etmektedir. Premium aboneliğini dilediğin zaman iptal edebilirsin.

Diyet menülerimi nasıl alabilirim?

Sana özel diyet menüleriyle hedeflerine daha kolay ve hızlı ulaşabilirsin. Diyet menülerini alabilmen için Lifie Premium aboneliğini başlatman gerekir. Bunun için, öğün kartlarında yazan Menülerini Hemen Al butonuna tıkladığında açılan Premium ekranında dilediğin abonelik tipini seçip aboneliğini başlatabilirsin. Profil fotonun altındaki Premium butonuna tıklayarak da Premium ekranına ulaşabilrsin. Aboneliğini başlattığında sana özel diyet menüleri öğün kartlarında listelenecek ve menülerini kolaylıkla takip edebileceksin.

Diyet menülerimde değişiklik yapabilir miyim?

Lifie Premium abonesi olduğunda sana sunulan menüleri dilediğin şekilde değiştirebilirsin. Öğün kartlarında listelenmiş Önerilen Menü'nün hemen sağındaki Değiştir butonuna tıkladığında menü değişime açılır. Tüm Menüyü Değiştir diyerek menünü tümüyle değiştirebilirsin. Menüyü tümüyle değiştirmek yerine menüdeki herhangi bir besini alternatiflerinden biriyle de değiştirebilirsin. Değiştirmek isteğin besinin hemen solundaki ikona tıklayarak aynı gruba ait alternatif besinler listesinden seçim yapıp besini değiştirebilirsin. Menü değişiklikleri kalori hedeflerine uygun olarak gerçekleştirilir. Lifie'nin sunduğu bu premium özelliklerle tamamen kendine uygun bir menü planlayabilirsin, diyetine daha rahat devam edebilirsin.

Günlüğüme nasıl besin ekleyebilirim?

Lifie ile besinlerini kaydedip kalorilerini saymak artık çok daha kolay. Bunu 3 farklı şekilde yapabilirsin:.

1. Ana ekrandan herhangi bir öğün kartına tıkladığında açılan detaylı öğün kartının alt bölümünde bulunan Besin Ekle butonuna tıklayarak eklemek isteğin besini arayabilirsin. Arama yaptığında listelenen besinlerden eklemek istediğinin üzerine tıklayıp açılan Besin Detay ekranında tükettiğin miktarı seçip alt bölümdeki Günlüğe Ekle butonuna basarak besin kaydını tamamlayabilirsin.

2. Önceki seçenekteki gibi ilerleyip besin araması yaptığında listelenen her besinin sağında bir Hızlı Ekleme butonu bulunmaktadır. Eğer listelenen besinlerin isimlerinin altında bulunan miktar bilgileri senin için uygunsa, Hızlı Ekleme butonuna basarak besin kaydını gerçekleştirebilirsin.

3. Herhangi bir öğün kartını detaylı görünümde açıp alt bölümdeki Besin Ekle butonuna bastığında, aynı öğün için girmiş olduğun son besinler otomatik olarak listelenir. Bu listeden tüketmiş olduğun besinleri yine Hızlı Ekleme butonuna basarak kaydedebilirsin. Bu sayede her gün yediğin benzer besinleri tekrar tekrar araman gerekmez ve kolayca öğün kaydını tamamlayabilirsin.

Egzersiz ve adımlarımı nasıl takip edebilirim?

Egzersiz kayıtlarını, ana ekrandaki Egzersiz & Adım kartına tıkladığında açılan detaylı ekranın alt bölümünde bulunan Egzersiz Ekle butonuna tıklayarak gerçekleştirebilirsin. Arama ekranında eklemek istediğin egzersizin üzerini tıklayıp açılan Ezgersiz Detay ekranında egzersiz süresini ya da yaktığın kaloriyi seçip alt bölümdeki Günlüğe Ekle butonuna basarak egzersiz kaydını tamamlayabilirsin. Ayrıca, arama ekranında listelenen egzersizlerin isimlerinin altında belirtilen süre ve yakılan kalori miktarları senin için uygunsa, egzersiz isminin yanındaki Hızlı Ekleme butonuna basarak da egzersiz kaydını tamamlayabilirsin. Son olarak, son yaptığın egzersizlerin arama ekranında otomatik olarak listelenir. Bunlar arasından seçim yaparak da egzersiz kaydını hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsin.

Adımların, Lifie tarafından Apple Health ile senkronize olarak otomatik olarak sayılır. Attığın adımların da ilave edildiği Aktif Enerji bilgisi detaylı Egzersiz & Adım ekranında listelenir. Adım sayın telefonunu üzerinizde taşımaman gibi bir sebepten dolayı eksikse, adım sayının yazılı olduğu bölümün sağında bulunan '+'' butonuna tıklayarak açılan ekrandan Manuel Adım Kaydı da gerçekleştirebilirsin. Unutma, adım sayının doğruluğu, sağlıklı ve planına uygun kalori hedeflerinin belirlenmesi için çok önemlidir.

İçtiğim suyu nasıl takip edebilirim?

Su kaydını ana ekranda bulunan Su kartındaki bardak ya da şişe ikonlarına tıklayarak gerçekleştirebilirsin. Kartın sağ üst bölümünde bulunan ayarlar bölümünden su takibi için kullandığın birimi (bardak/250 ml ya da şişe/500 ml) değiştirebilir, hedefini güncelleyebilirsin.

Hedefimi nasıl değiştirebilirim?

Ulaşmaya çalıştığın güncel hedefin, Profil ekranındaki fotonun hemen altındaki Hedef kartında gösterilir. Bu kartta hedefinle birlikte hedefine ilişkin başlangıç ve hedef kilo seçimlerini de görebilirsin. Hedefini değiştirmek için hedef isminin (Kilo Ver, Kilo Al ya da Kilonu Koru) üstüne tıklayabilir, açılan Yeni Hedef Belirle ekranındaki bilgi ve önerileri takip ederek yeni hedefini oluşturabilirsin.

Hatırlatıcılarımı/bildirimlerimi nasıl ayarlayabilirim?

Lifie, uygulamaya kayıt aşamasında seçtiğin öğün planına göre ve besin/su/kilo kaydını kolaylaştırmak amacıyla en uygun zamanlarda otomatik hatırlatıcılar belirler ve bildirimlere izin verdiğin takdirde bunları sana gönderir. Hatırlatıcı zamanlamalarını değiştirmek ya da yeni hatırlatıcılar eklemek için Profil>Ayarlar>Hatırlatıcılar ekranını açıp dilediğin özelleştirmeleri yapabilirsin.

Günlük kalori hedeflerime nasıl ulaşabilirim?

Lifie ana ekranında yukarıdaki bölümde gösterilen 3 kalori değeri günlük kalori yönetiminin özetidir. Orta bölümdeki Kalan Kalori değeri gün sonuna kadar tüketmen gereken kaloriyi gösterir. Kalan Kalori değerinin solundaki Alınan Kalori değeri, o ana kadar aldığın toplam kaloridir ve Alınan Kalori değeri arttıkça Kalan Kalori değeri aynı ölçüde azalır. Kalan Kalori değerinin hemen sağındaki Yakılan Kalori değeri ise, egzersiz ve adımların karşılığında o ana kadar yaktığın kaloriyi dinamik olarak gösterir ve bu değerdeki artış Kalan Kalori miktarını artırır. Günlük olarak amacın, hedefin doğrultusunda bu bölümdeki dengeyi korumak ve Kalan Kalori değerini gün sonunda mümkün olduğunca 0'a yaklaştırmaktır. Bu şekilde hedeflerine kolayca ve planladığın sürede ulaşabilirsin. Bu amacına ulaşmanın en kolay yolu, günlük rutinlerine göre seçtiğin öğün planın doğrultusunda belirlenen öğün kalori aralıklarına uymaktır. Öğün kartlarının üzerinde Önerilen olarak belirtilen bu kalori aralıklarını, hedefini ve aktiflik seviyeni baz alarak senin için optimize ederiz. Premium aboneliğe geçerek kullanabileceğin diyet menüleri bu kalori aralıklarına uymanı sağlar ve günlük kalori hedeflerine rahatça ulaşabilirsin.

Lifie Premium aboneliğimi nasıl iptal edebilirim?

Premium abonelik ödemelerini Lifie değil, Apple ya da Google gibi ödemeyi yaptığın platformlar kontrol etmektedir. Dolayısıyla abonelik iptallerini kullandığın platform üzerinden gerçekleştirmen gerekmektedir. Lifie uygulamasını ya da hesabını silmek aboneliğini sonlandırmaz. Aboneliğini aktif olarak sonlandırman gerekir.

iOS kullanıcısıysan, Ayarlar ekranının en üstünde isminin bulunduğu Apple kimliğine tıklaman, çıkan ekrandan Abonelikler menüsüne girmen ve burada Lifie uygulaması aboneliği için Aboneliği İptal Et diyerek işlemini tamamlaman gerekir. Aynı bölümden abonelik tipini de değiştirebilirsin.

Hesabımı nasıl silebilirim?

Hesabını silmek için uygulama içerisinden Profil>Ayarlar>Hesap Bilgileri ekranını açarak, çıkan ekranda Hesabımı Sil seçeneğini tıklamalısın. Lifie kontrol amaçlı senden çift onay isteyecektir. Unutma, hesabını sildiğinde hesap bilgilerin ve tüm uygulama verilerin bir daha ulaşılamayacak şekilde silinecektir.